luni, 31 octombrie 2011

Gabi Torje, doar rezervă la Udinese

Gabi Torje, doar rezervă la Udinese:

Prestaţiile slabe pe care Gabi Torje le-a avut în ultimele meciuri au fost taxate de antrenorul Francisco Guidolin. La întâlnirile cu Bologna, Atalanta, Novara şi Napoli a fost văzut drept cel mai slab jucător al echipei sale, iar tehnicianul lui Udine a decis să-l trimită pe banca de rezerve.

În partida de Serie A pe care Udinese a câştigat-o duminică, 30 octombrie, scor 1-0, cu Palermo, Torje a fost lăsat pe banca de rezerve pe durata celor 90 de minute.

Udinese a câştigat însă cu 1-0 prin golul lui Di Natale din minutul 34 şi a urcat pe locul secund în Serie A, la un punct în spatele liderului Juventus.

De la transferul în Italia, Torje fusese de fiecare dată titular. El nu a dat nici un gol şi a oferit o singură pasă decisivă.

"Este într-o perioadă descrescătoare, deşi la antrenamente se pregăteşte bine şi munceşte mult. Din fericire pentru Torje, noi avem răbdare cu el", a spus Guidolin.